Την Δευτέρα θα εορταστεί η επέτειος της έναρξης της Εθνικής Επανάστασης στο Φίλυρο με την καθιερωμένη λειτουργία στον ιερό ναό του Αγίου Γεωργίου και την μαθητική παρέλαση.

Οι μαθητές της Στ’ τάξης που έχουν επιλεγεί για την παρέλαση ως Σημαιοφόρος , ως παραστάτες και ως ταμπελοφόρος του σχολείου μας θα προσέλθουν την Δευτέρα 25η Μαρτίου στις 9.15 στο γραφείο του σχολείου για να παραλάβουν την σημαία και την πινακίδα του σχολείου . Οι 7 μαθητές της Στ’ τάξης (σημαιοφόρος, παραστάτες και ταμπελοφόρος) θα μεταβούν στην εκκλησία με την συνοδεία εκπαιδευτικού . Οι υπόλοιποι μαθητές της Στ’ τάξης, της Ε’ και της Δ΄τάξης την ημέρα της παρέλασης (Δευτέρα 25η Μαρτίου) στις 10.30. θα πρέπει να βρίσκονται μπροστά στον ιερό ναό του Αγίου Γεωργίου.

Σας υπενθυμίζω ότι η γιορτή του σχολείου για την επέτειο της 25ης Μαρτίου θα γίνει την Παρασκευή στις 22 Μαρτίου και ώρα 09.00 έως τις 09.50. Μαθήματα δεν θα γίνουν αλλά ούτε και το Ολοήμερο θα λειτουργήσει.