ptr

Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου, τελευταία ημέρα πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων, οι μαθητές θα γιορτάσουν την Γέννηση του Θεανθρώπου με κάλαντα και τραγούδια μέσα στην αίθουσα της Στ’ τάξης. Θα τοποθετήσουμε την Γέννηση του Χριστού στην φάτνη και θα χαρούμε τις τελευταίες ώρες του 2023. Όσοι γονείς επιθυμούν να παραβρεθούν στις όμορφες Χριστουγεννιάτικες στιγμές των μαθητών μπορούν να έρθουν από τις 8.30 ως τις 9.40. Μετά την μικρή γιορτή μας θα υπάρξει στην αυλή η γιορτή του Συλλόγου Γονέων του σχολείου μας. Όσοι γονείς το επιθυμούν μπορούν να φέρουν και κεράσματα για τα παιδιά. Οι μαθητές μπορούν να φέρουν “Τρίγωνα για τα κάλαντα” και να φορέσουν “Κόκκινο Σκουφάκι” του Άγιου Βασίλη. Ευπρόσδεκτοι και οι κάθε λογής Αγιο-Βασίληδες.